Skip links

Açai neden sporcuların favorisi?

Tüm dünyada Açai çılgınlığı katlanarak artıyor. Peki neden Açai çılgınlığı Brezilya’daki popülaritesini sporculara borçlu? Kısaca anlatalım.

 Açai, Brezilya’nın kuzey bölgesinde yer alan Amazonlar’da yetişen bir meyve. 90’larda efsanevi Formula1 pilotu Aryton Senna’nın fizyoterapisti-Nuno, Açai’yi Senna’nın beslenmesinin önemli bir parçası haline getiriyor. Aryton Senna fiziksel olarak zayıf bulunan ve F1 antrenman sürüşlerinde bayıldığı bilinen bir sporcu, ancak Nuno’nun elinde Senna, fiziksel olarak en üst seviye bir sporcuya dönüşüyor. Nuno’ya bu durum sorulduğunda da, Nuno bu dönüşümde birincil olarak tereddütsüz Açai’yi işaret ediyor ve süper meyve Açai için hikaye başlıyor.

Açai donuk ya da sorbe halinde servis edildiğinden Aryton Senna için bire bir, çünkü Senna’nın F1’e hazırlık dönemi Brezilya’nın yazına yani Aralık-Ocak dönemine denk geldiği için dehşet sıcaklarda yapılan F1 antrenmanlarında kokpit içerisinde rahatlıkla tüketebiliyor bu lezzeti. Üstüne üstlük, Açai sporcu yenilenmesi/recovery için de benzersiz bir ürün. Bu hikayenin üzerine Açai muhteşem Rio de Janeiro ve Sao Paolo plajlarında sıradan bir faniyi üst düzey sporcuya dönüştüren “Mucize Meyve” olarak satılmaya başlıyor.

Senna’yla bilinirliği artan Açai’nin Jiu Jitsu efsanesi Carlos Gracie Sr. tarafından da yoğun olarak tüketildiği farkedilince, ki zaten doğduğu eyalette yetişiyor, efsane pilot Senna ile ringlerin kralı Carlos Gracie Sr.’ın süper sporcuya dönüşümleri üzerinden Açai ile bir parallellik kuruluyor. Sonuç olarak da bütün performans sporcuları, sörfçüler, plaj voleybolcuları, dövüşçüler, hepsi bir anda Açai bağımlısı oluyor. Sadece performanslarını arttırdığı ve yenilenmelerini hızlandırdığı için değil, çok sıcak havaya karşı ferahlık verdiği için ve benzersiz lezzeti ile de Açai önce Brezilyalı sporcuların, sonra da dünyadaki sporcuların favorisi haline gelmeye başlıyor Açai ve mutlu son.

İşte şimdi bu süper meyve Açai Vibes Türkiye ile ilk kez İstanbul’da! Süper sporcuların bir numaralı tercihi süper meyveyi denemeniz için sizleri bekliyoruz!

Açai Vibes Türkiye

Leave a comment

Bu web sitesi, web deneyiminizi iyileştirmek için tanımlama bilgilerini kullanır.